Bílinská kyselka 1 l

Kód: 178
Akce
Neohodnoceno
23,90 Kč –8 %
860x800x1 79dmteubm8uw bilinska 1000 cz
23,90 Kč –8 % 21,90 Kč
Skladem

Pitný lázeňský pramen s nejlepšími parametry pro domácí a lázeňské pitné kúry.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pitný lázeňský pramen s nejlepšími parametry pro domácí a lázeňské pitné kúry. Alkalický, hydrogenuhličitanový, přirozeně perlivý pramen s vysokou mineralizací (5-7 gramů na 1 litr). Z kationtů obsahuje zejména sodík, draslík, vápník, hořčík a železo, z aniontů chlorid, síran, fluorid a hydrogenuhličitan. Kvalita a stabilita pramene umožnují stáčení bez úprav již více než 350 let. Je přírodním léčivým zdrojem (PLZ) dle Ministerstva zdravotnictví ČR.

Bílinská je vynikající reprezentant unikátního a velmi žádaného alkalického pramene. Má pozitivní vliv na odkyselení organizmu, překyseleného současným životním stylem: vlivem nesprávně upravované stravy, stresem, pobytem v uzavřených prostorech, apod. S úspěchem se užívá v před- a pooperačních stavech a po namáhavých sportovních a fyzických aktivitách.

Dále se užívá jako špičkový dietetický nápoj při diabetes melitus, také pro svůj blahodárný vliv na zažívací procesy (pálení žáhy, reflux). V pitných lázeňských kúrách se také používá pro nastolení rovnováhy kyselin a zásad v těle (otoky, poruchy látkové výměny, revmatismus) a v neposlední řadě také k inhalacím (rozpouštění hlenu).

Je ideální na přípravu ovocných perlivých nápojů, na míchání s vínem a jako ideální nápoj pro gastronomii.

Doplňkové parametry

Kategorie: Léčivé vody
Hmotnost: 1 kg